• utworzono
  • zmodyfikowano 14-05-2013

Nazywam się Jacek Belowski, z zawodu jestem lekarzem, od kilku lat prowadzę serwis internetowy poświęcony endokrynologii.

Zamysł prowadzenia bloga pojawił się jako reakcja na komentarze czytelników, którzy pytają o przeróżne sprawy i dzielą się czasami szokującymi spostrzeżeniami. Nie chcąc dewastować portalu poświęconego sprawom zawodowym – założyłem blog.

Zamierzam pisać ogólnie o "Służbie Zdrowia", komentować poczynania legislacyjne i organizacyjne, omawiać nowości w medycynie, aktualne zagrożenia zdrowotne, prezentować wskazówki w zakresie "zwykłych" spraw - leczenia infekcji i unikania naciągaczy.

Szczególną troską chciałbym otoczyć "Globalny Śmietnik" internetu i prezentowanych tam wynaturzeń. Zjawisko to nie wzięło się z znikąd – jest podbudowane agresywną reklamą, masową konsumpcją i wyrzucaniem pieniędzy na może nieszkodliwe, ale zupełnie niepotrzebne specyfiki “wzmacniające”, “regenerujące” i “odtruwające”. Często ma związek z trudnością oceny stanu zdrowia i problemami  ze znalezieniem pomocy. Kolejna sprawa to mający wysoką pozycję w światku Googla najzwyczajniejsi naciągacze.

Mam zaszczyt uczestniczyć w przedsięwzięciu o nazwie Research Blogging - agregatorze skupiającym blogi popularyzatorów nauki, prezentujących doniesienia z recenzowanych czasopism naukowych.

W podawanych jako wzór do naśladownictwa blogach, szczególnie w komentarzach dyskutantów,  znajduje się wiele opinii światopoglądowych i politycznych. Deklarując się w tej sprawie – osobiście jestem za a zwłaszcza przeciw. Mam nadzieję, że to nie zakłóci przyjemności blogowania.